Informacje Krajowego Towarzystwa Autyzmu

Krajowe Towarzystwo Autyzmu oddział terenowy w Bielsku-Białej zaprasza osoby dorosłe ze spektrum autyzmu, które ukończyły okres edukacji w placówkach oświatowych do uczestnictwa w 3-letnim projekcie PFRON „Samodzielni i skuteczni”.

W ramach projektu uczestnicy będą brali udział w rehabilitacji społecznej i zawodowej w celu zwiększania swojej samodzielności.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt bezpośrednio z Oddziałem terenowym w Bielsku-Białej na adres mailowy [email protected] lub https://pl-pl.facebook.com

Ponadto Krajowe Towarzystwo Autyzmu oddział terenowy w Bielsku-Białej informuje, że:

  • 22 listopada  2017r. w środę  o  godz. 18:00 w Bielsku -Białej  na ul. Cyprysowej 27 odbędzie  się  spotkanie  rodziców  zainteresowanych programem  asystenta osoby autystycznej.   Na  spotkaniu  będzie  Pani  Agnieszka Maj  (z Teatru Grodzkiego), która opowie i wyjaśni, na czym taka asystentura polega i z czego może  skorzystać rodzic  oraz  jego autystyczne dziecko. Asystentura nie obejmuje szkoły tylko działania poza szkolne. Program skierowany jest do dzieci szkolnych  jak i  do osób dorosłych czyli tych, które ukończyły edukację oraz  może  objąć  zasięgiem nie tylko Bielsko-Białą i powiat, ale również powiat Cieszyński i Żywiecki.

 

  • W dniu 13.12.2017  o godz. 18.00 na spotkaniu w ośrodku KTA na ul. Cyprysowej 27 odbędzie się  prelekcja Pani Psycholog  Katarzyny Skupień.

Temat: „Trudne zachowania dzieci – bunt czy komunikat?”

Rodzice dowiedzą się o tym:

  • jak przeciwdziałać wybuchom złości,
  • jak reagować, gdy one występują,
  • jak modyfikować sztywność zachowań, schematów i przyzwyczajeń dzieci.

Aktualnie trwają zapisy na terapię PECS (zajęcia indywidualne) oraz Trening Umiejętności Społecznych Funkcjonowanie samodzielne (rozpoczyna grupa dla dorosłych, ale jest możliwość stworzenia innych grup)

Skip to content