„Zapal się na niebiesko dla autyzmu”

Zapraszamy do udziału w kampanii społecznej „Zapal się na niebiesko dla autyzmu” realizowanej przez Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie czas trwania akcji: kwiecień 2018.


Już od 7 lat nasza Poradnia uczestniczy w ogólnoświatowej akcji „Zapal się na niebiesko dla autyzmu”. Bardzo cieszymy się, że z każdym rokiem wzbudza ona coraz większe zainteresowanie wśród wszystkich placówek w naszym powiecie. Co roku zaskakują Państwo pomysłowością, jak można pokazać dzieciom, uczniom, rodzicom świat osoby z autyzmem. Przez minione lata udało nam się np. podświetlić budynki na niebiesko, zorganizować szkolenia i konferencje dla rodziców i nauczycieli, przeprowadzić liczne warsztaty dla dzieci w przedszkolach i uczniów w szkołach. Dzięki tym inicjatywom wspólnie propagujemy wiedzę dotyczącą autyzmu, stajemy się coraz bardziej otwarci i empatyczni.
W tym roku proponujemy, aby cały miesiąc był niebieski, by w ramach kampanii na terenie Państwa szkoły lub placówki odbywały się różnorodne działania psychoedukacyjne skierowane do uczniów, wychowanków i rodziców. Tegorocznym hasłem, które towarzyszyć będzie nam podczas akcji, jest: „Oddam głos Osobie ze spektrum autyzmu”. Chcemy zwrócić uwagę, co sami zainteresowani chcą przekazać społeczeństwu na temat problemów, z jakimi zmagają się na co dzień, jak również podzielić się swoimi pasjami i sukcesami. Dlatego sukcesywnie będziemy zamieszczać na Facebooku linki do blogów, wpisów, wypowiedzi osób ze spektrum autyzmu.

Apele, przedstawienia, warsztaty, gazetki, artykuły, niebieskie przebrania i dekoracje – to tylko niektóre propozycje, by rozszerzać wiedzę na temat autyzmu. Liczymy, że i w tym roku zaskoczycie nas Państwo swoją kreatywnością, która będzie dla wszystkich skarbnicą pomysłów na kolejne edycje akcji „Zapal się na niebiesko”. Prosimy, aby po zakończonej akcji podzielili się Państwo swoimi dokonaniami, dokumentacją, zdjęciami.
Czekamy na Państwa fotorelacje.

Opiszemy wszystko i wyślemy do fundacji „Synapsis”. Relacje z naszej akcji możecie śledzić na naszej stronie https://zppp.cieszyn.pl/oraz facebook
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony. Będziemy tam sukcesywnie zamieszczać informacje z realizowanych w ramach akcji przedsięwzięć.
Koordynatorzy służą radą i wsparciem
Dominika Pietroszek – [email protected]
Jolanta Dróżdż – Stoszek – [email protected]

 

Skip to content