„Kolory smutku i odcienie radości” – konkurs plastyczny

Miło nam poinformować o organizacji przez Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Cieszynie międzyszkolnego konkursu plastycznego skierowanego do uczniów Powiatu Cieszyńskiego klas 4-8 oraz szkół ponadpodstawowych jak również dzieci w wieku przedszkolnym,

którego tematem chcemy zachęcić uczniów/dzieci do profilaktyki zdrowia psychicznego. Zależy nam, by przedstawiony temat był wstępem do rozmowy na temat smutku/cierpienia w naszym życiu i tego jak możemy sobie z nim radzić…by świat nie był postrzegany tylko w „czarnych kolorach”.

Celem konkursu jest ujęcie własnych refleksji, przemyśleń w formie plastycznej a także poszerzenie świadomości, zaangażowanie dzieci, młodzieży, rodziców, opiekunów do wspólnej rozmowy na temat tego, jak udzielać sobie wsparcia, jak radzić sobie z cierpieniem, nadmiernym stresem, poczuciem osamotnienia.

Forma ta jest okazją, by podzielić się z innymi swoimi pomysłami, a być może także zachęcić innych do większej dbałości o zdrowie psychiczne.

Prace należy dostarczyć w terminie do dnia 06.02.2020r. do sekretariatu Poradni lub nadesłać na adres organizatora z dopiskiem: Konkurs plastyczny „Kolory smutku, odcienie radości”.

Informacja o wynikach konkursu ukaże się na stronie Internetowej Poradni w dniu 14.02.2020r.

Rozdanie nagród w dniu 21.02.2020r. w sali Starostwa Powiatu Cieszyńskiego.

Serdecznie zapraszamy do udziału!!

mgr Ewa Gansel

Szczegóły w Regulaminie

Regulamin konkursu plastycznego 2020
Skip to content