Jubileusz 50 lat poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego na Śląsku Cieszyńskim

Miło nam poinformować, że w piątek, 16 marca 2018 r. odbędą się uroczystości z okazji Jubileuszu 50 lat poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego w powiecie cieszyńskim. Rozpoczną się one o godz. 9.30, kiedy nastąpi oficjalne przecięcie wstęgi w nowej siedzibie Poradni w Cieszynie, która mieści się w budynku przy ulicy Kraszewskiego 13 a.

Zaproszeni goście będę mogli zobaczyć wyremontowane pomieszczenia dawnego internatu, w których obecnie mieszczą się gabinety naszych specjalistów, sala konferencyjna oraz duża sala warsztatowa, która przeznaczona jest do prowadzenia grupowych zajęć terapeutycznych. Następnie obchody Jubileuszu przeniosą się do auli w Zespole Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych w Cieszynie, gdzie zaproszeni goście będą mogli obejrzeć specjalnie przygotowany program.

Pani Dyrektor, dr Jadwiga Miękina-Pindur, przedstawi rys historyczny oraz współczesną refleksję związaną z poradnictwem na Śląsku Cieszyńskim, opowie, jak zmieniały się standardy pracy Poradni. Uczestnicy będą mogli zobaczyć prezentację multimedialną obejmującą szeroki wachlarz działań Poradni i zadań poradnictwa, zgodnie ze zmieniającymi się wymaganiami Ministerstwa Edukacji Narodowej, w tym działalności diagnostycznej, terapeutycznej, profilaktycznej, interwencyjnej oraz wspomagania szkół i placówek.

Na przybyłych gości czekają również „artystyczne niespodzianki”, które przygotowała młodzież z cieszyńskich szkół pod kierunkiem pana Leszka Kalety oraz występ zespołu „Posłóchej”. Głównym punktem programu będzie wykład prof. dr hab. Jacka Pyżalskiego  pt.: „Jak zmotywować niezmotywowanych?”. Zachęcamy do śledzenia relacji z uroczystości na naszej stronie internetowej oraz Facebooku.

Skip to content